Neoprávněný výlep 

02.10.2018

Během dnešního dne v dopoledních hodinách se ke mně donesla informace, že přes noc někdo přelepil plakáty jiných politických stran těmi našimi. 

Byli jsme obviněni, že jsme to udělali my. Nemám představu, kdo všechno byl vlastně přelepen a komu bylo ublíženo.

Začnu z jiného konce. Dne 2. 9. 2018 mezi 18:00 hod. až 19:30 hod. mi neznámý pachatel rozbil na mém osobním voze sklo u řidiče. Přivolaná policie ohledala poškozené vozidlo a konstatovala, že bylo úmyslně rozbito a zda nemám nějaké nepřátele. V tom okamžiku mě nenapadlo, že by mě někdo v Uherském Ostrohu tak bytostně nenáviděl a poškodil mi auto? Poškození auta mě přišlo na několik tisíc korun. Nejen za opravu, ale i zapůjčení auta z půjčovny na cestu do zahraničí, kterou nebylo možné odvolat.

Dalším střípkem do mozaiky jsou výhrůžky našim jednotlivým kandidátům. Je jim vyčítáno, že jsou nevděční, když kandidují za hnutí ANO. Bylo jim doporučeno, ať si na radnici nechodí o něco žádat nebo vyřizovat.

No a třešinkou na dortu je partizánská akce Timura a jeho party, která přelepila plakáty politických stran.

Tuto věc podrobněji rozeberu. V první fázi se všichni vrhli na nás, že jsme jim způsobili škodu a ať ji zaplatíme. V druhé nás průběžně kontaktovali voliči, že jsme to přehnali. Byla i třetí fáze, kdy nás kontaktovali lidé, že to bylo super a fandí nám. Tuto fázi nebudu komentovat, neboť neschvalujeme tento netaktní předvolební boj.

Když si to srovnám do roviny, tak zcela chápu, že postiženým politickým subjektům vznikla blíže neurčená škoda na jejich agitaci. Je tu, ale i jiný úhel pohledu. Po všech událostech během uplynulého měsíce jsem přesvědčen o tom, že se tu nejedná o poškozené subjekty, ale o nás. Cílem je poškodit ANO v Uherském Ostrohu, které tady poukazuje na neprofesionální chování.

Položme si tedy zásadní otázky:

  • kdo má eminentní zájem na tom, aby nás lidé nevolili?
  • kdo si v každém čísle Ostrožských listů dělá kampaň?
  • kdo chodí po městě a rozhlašuje, že se cpeme na radnici?
  • kdo vyhrožuje kandidátům za hnutí ANO?
  • kdo se bojí o místo na radnici?
  • kdo se bojí o vliv v organizacích, jejich zřizovatelem je město?
  • komu zde vadí, že letos mohou voliči volit z více politických subjektů?

Jsou to velmi jednoduché počty a každý si dokáže udělat obrázek o tom, co jsou někteří jedinci schopni udělat, aby se udrželi u moci.

S tímhle chováním rozhodně nesouhlasíme, proto jdeme do voleb s cílem něco změnit.

Děkujeme všem za Vaši důvěru, a pokud nám i nadále fandíte, dejte nám svůj hlas v komunálních volbách.

Děkuji.

Tomáš Horák