"Nový" chodník

29.06.2018

Před více jak dvěma lety každému z ulice Svobodova přišel dopis ohledně nového chodníku, na který jsme tak dlouho čekali. Tento dopis obsahoval informaci o tom, aby si každý svedl svoji rýnu do městské kanalizace, protože se v nejbližší době bude dělat nový chodník. Delší dobu se klasicky nic nedělo a po chodníku ani památka.

Po roce a půl jsem potkal paní starostku a zeptal se jí, jak to bude. Její odpověď byla velmi stručná - o žádném chodníku v ulici Svobodova ani nevěděla. Popsal jsem jí situaci, která se bohužel netýká jen jednoho problému: komunikace v dezolátním stavu, žádné vybudované příjezdy pro auta, rodiče s dětmi musí chodit po silnici...

Odezva na můj komentář byla, že ulice, která nenese ani žádný název na Láně, kde kolem chodí údajně "VÍCE" občanů, je větší prioritou. Asi nebude překvapením, že zde bydlí zastupitel města :).

Nyní se chodníky pár měsíců před volbami začaly stavět.

Nikdo se ani (formulářem) nezeptal, zda bychom měli zájem o příjezdové cesty k domu. Např. ve Veselí nad Moravou byly vybudovány zdarma.

Raději ani nebudu zmiňovat, že město zaspalo dobu ohledně pokládání optických kabelů při stavbě komunikací, jak je tomu v jiných městech i vesnicích kolem nás a díky tomu naše město jen tak nebude mít vysokorychlostní internet...

Tomáš Bravený

Budování chodníku před volbami
Budování chodníku před volbami
Životně důležitý chodník i s nájezdem pro auta
Životně důležitý chodník i s nájezdem pro auta